DP Štafete Rogla 2015ned 4.10.2015 13:04
Preliminary resultscreated by OS2003 © Stephan Krämer 2007

  Pl Name               Team                Time      Time 


M18  (5/5)  after leg  1     Preliminary results  13:04 

   1 Mark Bogataj       OK Azimut 1        24:27     24:27 
   2 Matic Blaž         OK Komenda         24:39     24:39 
   3 Aljaž Pavšič       OK Azimut 2        26:28     26:28 
   4 Matej Škarabot     OK Polaris         34:46     34:46 
   5 Gregor Kunc        OK Tivoli          40:15     40:15 



M21  (11/11 after leg  1     Preliminary results  13:04 

   1 Matjaž Štanfel     OK Azimut 2        29:50     29:50 
   2 Tibor Mrak         OK Azimut 1        30:22     30:22 
   3 Dominik Kirin      CRO-O Youth Te     33:38     33:38 
   4 Iztok Rojc         OK Polaris 1       36:32     36:32 
   5 Andrej Borštnik    OK Tivoli          37:38     37:38 
   6 Blaž Kölner        OK Komenda         37:57     37:57 
   7 Bojan Jevševar     OK Brežice         38:10     38:10 
   8 Vid Bogovič        MIX                38:56     38:56 
   9 Jan Šalamun        OK Polaris 2       43:18     43:18 
  10 Leon Kropivšek     Mariborski OK      43:25     43:25 
  11 Matej Kostanjevec  Mariborski OK      46:27     46:27 



M35  (8/8)  after leg  1     Preliminary results  13:04 

   1 Jožko Jazbar       OK Azimut 2        32:45     32:45 
   2 Miran Kolman       Kamniški OK        34:13     34:13 
   3 Valter Foški       OK Polaris         38:05     38:05 
   4 Robert Kunc        OK Tivoli          40:58     40:58 
   5 Igor Bončna        OK Azimut          46:31     46:31 
   6 Gregor Zupan       OK Komenda         47:49     47:49 
   7 Alenka Vuga Seljak OK Tivoli MIX      52:36     52:36 
   8 Vlado Sedej        OK Azimut 1      1:00:49   1:00:49 



MŽ12  (6/6) after leg  1     Preliminary results  13:04 

   1 Martin Jevševar    OK Brežice         11:48     11:48 
   2 Nika Ravnikar      OK Komenda 3       12:05     12:05 
   3 Matevž Kunc        OK Tivoli          14:18     14:18 
   4 Aljaž Čelik        OK Azimut          14:53     14:53 

     Luka Seljak        OK Komenda 2          mp        mp 
     Tilen Zupan        OK Komenda 1          mp        mp 



Ž18  (3/3)  after leg  1     Preliminary results  13:04 

   1 Polona Jezeršek    OK Komenda 1       35:58     35:58 
   2 Teja Tušar         OK Azimut          48:15     48:15 
   3 Patricija Primožič OK Komenda 2       49:41     49:41 



Ž21  (7/7)  after leg  1     Preliminary results  13:04 

   1 Nuša Jeram         OK Azimut 1        32:32     32:32 
   2 Ajda Flašker       OK Komenda 1       33:05     33:05 
   3 Mariya Perepelytsk OK Azimut 2        35:43     35:43 
   4 Anica Hribar       OK Brežice         43:23     43:23 
   5 Tajda Foški        OK Polaris         48:01     48:01 
   6 Romana Zupan       OK Komenda 2       53:12     53:12 
   7 Barbara Kmetec     Kamniški OK        55:32     55:32 



OPEN  (2/2) after leg  1     Preliminary results  13:04 

   1 Matej Jurca        OK Tivoli          28:06     28:06 
   2 Andrej Žnidarič    MIX              1:00:14   1:00:14 



ZAČ-OTR  (3 after leg  1     Preliminary results  13:04 

   1 Maja Jurca         OK Tivoli          19:14     19:14 
   2 Jaka Seljak        OK Komenda         20:43     20:43 
   3 Lara Zupan         OK Komenda         59:44     59:44