DP Štafete Rogla 2015ned 4.10.2015 13:04
Preliminary resultscreated by OS2003 © Stephan Krämer 2007

  Pl Name               Team                Time      Time 


M18  (5/5)  after leg  2     Preliminary results  13:04 

   1 Simon Stanonik     OK Azimut 1        23:37     48:04 
   2 Žan Ravnikar       OK Komenda         29:46     54:25 
   3 Močnik Matic       OK Azimut 2        33:42   1:00:10 
   4 Gašper Petrovič    OK Polaris         31:35   1:06:21 
   5 Peter Smrekar      OK Tivoli          48:37   1:28:52 



M21  (11/11 after leg  2     Preliminary results  13:04 

   1 Peter Tušar        OK Azimut 1        33:00   1:03:22 
   2 Gregor Hvala       OK Azimut 2        36:55   1:06:45 
   3 Jaka Piltaver      OK Brežice         31:03   1:09:13 
   4 Jan Dovč           OK Tivoli          32:18   1:09:56 
   5 Andro Štambuk      CRO-O Youth Te     38:39   1:12:17 
   6 Jure Zmrzlikar     OK Komenda         39:38   1:17:35 
   7 Ivan Boyadzhiev    Mariborski OK      34:56   1:21:23 
   8 Dušan Petrovič     OK Polaris 1       45:23   1:21:55 
   9 Matej Pistor       Mariborski OK      38:40   1:22:05 
  10 Miro Šalamun       OK Polaris 2       40:40   1:23:58 
  11 Klemen Kenda       MIX                45:07   1:24:03 



M35  (8/8)  after leg  2     Preliminary results  13:04 

   1 Janez Pretnar      Kamniški OK        27:37   1:01:50 
   2 Silvij Močnik      OK Azimut 2        35:25   1:08:10 
   3 Miha Škarabot      OK Polaris         35:57   1:14:02 
   4 Aleš Čerin         OK Tivoli          47:51   1:28:49 
   5 Borut Seljak       OK Komenda         44:57   1:32:46 
   6 Aleš Borštnik      OK Tivoli MIX      40:41   1:33:17 
   7 Vojko Kacn         OK Azimut          50:16   1:36:47 
   8 Janko Lapajne      OK Azimut 1        55:35   1:56:24 



MŽ12  (6/6) after leg  2     Preliminary results  13:04 

   1 Erik Gregorc       OK Komenda 3       11:42     23:47 
   2 Julijan Kavčič     OK Azimut          12:22     27:15 
   3 Timotej Hribar     OK Brežice         27:41     39:29 
   4 Mojca Kunc         OK Tivoli          33:56     48:14 

     Denis Gregorc      OK Komenda 2       21:55        mp 
     Nejc Turk          OK Komenda 1       13:23        mp 



Ž18  (3/3)  after leg  2     Preliminary results  13:04 

   1 Zala Zavrl         OK Komenda 1       35:32   1:11:30 
   2 Ana Pia Pogačar    OK Komenda 2       38:06   1:27:47 
   3 Deja Razpet        OK Azimut        1:02:50   1:51:05 



Ž21  (7/7)  after leg  2     Preliminary results  13:04 

   1 Lara Gantar        OK Azimut 1        38:59   1:11:31 
   2 Monika Ravnikar    OK Komenda 1       38:41   1:11:46 
   3 Brina Foški        OK Polaris         40:14   1:28:15 
   4 Urša Tomažin       OK Azimut 2        52:53   1:28:36 
   5 Jedert Jevševar    OK Brežice       1:01:58   1:45:21 
   6 Irena Hacin Koelne OK Komenda 2     1:00:27   1:53:39 
   7 Irma Pretnar       Kamniški OK      1:28:06   2:23:38 



OPEN  (2/2) after leg  1     Preliminary results  13:04 

   1 Matej Jurca        OK Tivoli          28:06     28:06 
   2 Andrej Žnidarič    MIX              1:00:14   1:00:14 



ZAČ-OTR  (3 after leg  1     Preliminary results  13:04 

   1 Maja Jurca         OK Tivoli          19:14     19:14 
   2 Jaka Seljak        OK Komenda         20:43     20:43 
   3 Lara Zupan         OK Komenda         59:44     59:44