SOL 2 DP Ultra dolge 6.4.2017 20:52:50
Start list by classes (stage 1 - SOL2)

No. St. No. Chip No. Name Class Club Country Start 1
 
M12 (1500m, 25m)
1. 2800248 Monsberger Elias M12 OC Fürstenfeld AUT 00:00
2. 2070917 Zupan Tilen M12 OK Komenda SLO 06:00
3. 1402877 Egger Laurenz M12 OC Fürstenfeld AUT 12:00
4. 2069821 Grum Miklavž M12 OK Komenda SLO 24:00
5. 1402885 Roch Roland M12 OC Fürstenfeld AUT 30:00
6. 2069800 Turk Nejc M12 OK Komenda SLO 36:00
7. 1402883 Maier Thomas M12 OC Fürstenfeld AUT 42:00
8. 7051205 Reicher Paul M12 OLCG AUT 83:00
 
M14 (2900m, 50m)
1. 422508 Pestotnik Stres Svit M14 OK Polaris SLO 01:00
2. 2107053 Poženel Natan Maj M14 OK Azimut SLO 07:00
3. 895021 Anderluh Luka M14 OK Polaris SLO 16:00
4. 7575777 Brabek Peter M14 OC Fürstenfeld AUT 22:00
5. 2107069 Obid Aljaž M14 OK Azimut SLO 28:00
6. 435615 Čelik Aljaž M14 OK Azimut SLO 34:00
7. 2069806 Žurbi Domen M14 OK Komenda SLO 43:00
8. 7998877 Prutsch Joel M14 OC Fürstenfeld AUT 49:00
9. 308919 Zorko Nejc M14 OK Brežice SLO 55:00
10. 2069824 Kern Rok M14 OK Komenda SLO 61:00
11. 423994 Salopek Tihon M14 OK Azimut SLO 67:00
12. 2050437 Kunc Matevž M14 OK Tivoli SLO 76:00
13. 2107061 Logar Enej M14 OK Azimut SLO 82:00
14. 7007888 Zrim Jakob M14 OC Fürstenfeld AUT 88:00
15. 406722 Hribar Timotej M14 OK Brežice SLO 94:00
16. 2077853 Jevševar Martin M14 OK Brežice SLO 100:00
 
M16 (5500m, 170m)
1. 893811 Gobec Jan M16 Vihor CRO 00:00
2. 7200541 Teichmann Tobias M16 SUSO AUT 12:00
3. 2069807 Kavčič Domen M16 OK Komenda SLO 30:00
4. 7204990 Kunc Gregor M16 OK Tivoli SLO 36:00
5. 1710303 Zapf Kilian M16 OC Fürstenfeld AUT 112:00
 
M18 (8100m, 200m)
1. 1401504 Petrovič Gašper M18 OK Polaris SLO 13:00
2. 7990104 Allwinger Herwig Jun. M18 LAC AUT 16:00
3. 1908999 Škarabot Matej M18 OK Polaris SLO 22:00
4. 2045169 Krammer Max M18 OLCG AUT 31:00
5. 991409 Kundörfer Jan M18 SUSO AUT 37:00
6. 2069835 Čopi Gašper M18 OK Azimut SLO 43:00
7. 1402888 Haider Christian M18 OC Fürstenfeld AUT 49:00
8. 1712000 Wachmann Elias M18 OC Fürstenfeld AUT 64:00
9. 2070914 Kavčič Jure M18 OK Komenda SLO 73:00
10. 1700404 Holper Leo M18 OC Fürstenfeld AUT 82:00
11. 7770770 Novak Lukas M18 LAC AUT 88:00
 
M21A (8100m, 200m)
1. 442831 Kurinčič Simon M21A OK Komenda SLO 07:00
2. 406853 Knap Franc M21A OK Azimut SLO 25:00
3. 1000555 Eržen Valentin M21A OK Azimut SLO 58:00
4. 7760057 Golja Elio M21A OK Polaris SLO 79:00
5. 439275 Bogovič Vid M21A OK Brežice SLO 85:00
6. 445628 Hirschbeck Felix M21A OLCG AUT 97:00
 
M21B (4300m, 100m)
1. 443914 Kundörfer Rainer M21B SUSO AUT 02:00
2. 2045683 Bogataj Boštjan M21B OK Azimut SLO 20:00
3. 893829 Delgado Francisco M21B OK Variopintos ZG ESP 44:00
4. 300748 Kacin Emil M21B OK Azimut SLO 50:00
5. 2069845 Vidič Matej M21B OK Azimut SLO 56:00
6. 7170717 Immervoll Christopher M21B SUSO AUT 62:00
7. 2052362 Zavrl Janez M21B OK Komenda SLO 74:00
8. 2087482 Hofer Dietmar M21B SUSO AUT 83:00
9. 2069802 Malus Franc M21B OK Komenda SLO 89:00
10. 307623 Lueger Reinhold M21B SUSO AUT 95:00
 
M21E (16000m, 450m)
1. 9100910 Krischan Klaus M21E OC Fürstenfeld AUT 03:00
2. 1680808 Pfeifer Christian M21E OLCG AUT 06:00
3. 430690 Kniesel Philipp M21E OC Fürstenfeld AUT 09:00
4. 960201 Kubelka Stefan M21E LAC AUT 12:00
5. 8333335 Kirin Dominik M21E JAP CRO 15:00
6. 2036467 Boyadzhiev ml. Ivan M21E MOK SLO 18:00
7. 520504 Eržen Boris M21E ŠOK SLO 21:00
8. 2077852 Jevševar Bojan M21E OK Brežice SLO 24:00
9. 2070920 Zupan Gregor M21E OK Komenda SLO 27:00
10. 886218 Cimerman Andrej M21E OK Polaris SLO 30:00
11. 889722 Kustec Stanislav M21E MOK SLO 33:00
12. 1398955 Hvala Gregor M21E OK Azimut SLO 36:00
13. 1399965 Pečar Aljoša M21E MOK SLO 39:00
14. 1398938 Dovč Jan M21E OK Tivoli SLO 42:00
15. 1404144 Kropivšek Leon M21E MOK SLO 45:00
16. 1401615 Tušar Peter M21E OK Azimut SLO 48:00
17. 2050455 Čerin Aleš M21E OK Tivoli SLO 51:00
18. 889724 Kračun Rajko M21E Kamniški OK SLO 54:00
19. 895030 Kostanjevec Matej M21E MOK SLO 57:00
20. 887794 Hribar Andraz M21E OK Brežice SLO 60:00
21. 2052358 Kölner Blaž M21E OK Komenda SLO 63:00
22. 1398941 Piltaver Jaka M21E OK Brežice SLO 66:00
23. 1404150 Kokelj Denis M21E Kamniški OK SLO 69:00
24. 9101667 Blaž Matic M21E OK Komenda SLO 72:00
25. 1411624 Šalamun Miro M21E OK Polaris SLO 75:00
 
M35 (8100m, 200m)
1. 7777222 Rojc Iztok M35 OK Polaris SLO 01:00
2. 442804 Pestotnik Rok M35 OK Polaris SLO 04:00
3. 691225 Huss Arno M35 SU Klagenfurt AUT 10:00
4. 535353 Delić Petar M35 Maksimir CRO 19:00
5. 830308 Veitsberger Thomas M35 OC Fürstenfeld AUT 28:00
6. 700031 Hofer Rupert M35 OLCG AUT 34:00
7. 500460 Salopek Tihomir M35 OK Azimut SLO 40:00
8. 1403136 Kroboth Alexander M35 LAC AUT 46:00
9. 2107057 Obid Marko M35 OK Azimut SLO 52:00
10. 8140675 Trummer Herfried M35 OC Fürstenfeld AUT 55:00
11. 235882 Mikložič Primož M35 MOK SLO 61:00
12. 7001122 Kaniški Tomislav M35 Maksimir CRO 67:00
13. 887795 Kenda Klemen M35 OK Azimut SLO 70:00
14. 2060387 Raj Gregor M35 OK SG SLO 76:00
15. 673167 Bauman Boris M35 MOK SLO 91:00
16. 2069848 Poljanšek Aleš M35 OK Azimut SLO 94:00
17. 46274 Grassinger Helmut M35 100:00
 
M45 (5500m, 170m)
1. 406885 Borštnik Aleš M45 OK Tivoli SLO 03:00
2. 1690707 Schmid Martin M45 LAC AUT 09:00
3. 1399968 Zeiner Harald M45 OLCG AUT 15:00
4. 7000500 Allwinger Herwig M45 LAC AUT 21:00
5. 2088287 Pust Tomaž M45 OK Komenda SLO 27:00
6. 661206 Gröll Reinhard M45 OLCG AUT 33:00
7. 1968213 Bončina Igor M45 OK Azimut SLO 39:00
8. 600300 Renner Wilfried M45 OLCG AUT 42:00
9. 1398949 Jazbar Jožko M45 OK Azimut SLO 48:00
10. 46302 Friessnig Armin M45 OC Fürstenfeld AUT 54:00
11. 808474 Čopi Simon M45 OK Azimut SLO 57:00
12. 320106 Krammer Gernot M45 OLCG AUT 63:00
13. 46420 Jöbstl Gerhard M45 OLCG AUT 69:00
14. 2073100 Kunc Robert M45 OK Tivoli SLO 75:00
15. 585858 Gobec Damir M45 Vihor CRO 81:00
16. 886733 Benko Robert M45 OK Polaris SLO 84:00
17. 49796 Pregartner Georg M45 SKV OLG Deutsch Kaltenbrunn AUT 90:00
18. 1401599 Močnik Silvij M45 OK Azimut SLO 96:00
19. 1680404 Glatz Ewald M45 OLCG AUT 102:00
20. 2043838 Scheikl Gottfried M45 OC Fürstenfeld AUT 105:00
21. 1398948 Foški Valter M45 OK Polaris SLO 110:00
 
M55 (4300m, 100m)
1. 332955 Offner Willibald M55 HSV Graz AUT 05:00
2. 442575 Sladič Roman M55 ŠOK SLO 11:00
3. 7150159 Pacher Hannes M55 SUSO AUT 17:00
4. 611028 Kradischnig Günter M55 OLCG AUT 23:00
5. 412842 Boyadzhiev Ivan M55 MOK SLO 29:00
6. 1500115 Pongratz Karl M55 Pinkafeld AUT 35:00
7. 406846 Leban Marijan M55 OK Azimut SLO 41:00
8. 406852 Knap Črtomir M55 OK Azimut SLO 47:00
9. 1720202 Friessnig Joachim M55 OC Fürstenfeld AUT 53:00
10. 1398546 Sedej Vlado M55 OK Azimut SLO 59:00
11. 700888 Fink Karl M55 OLCG AUT 65:00
12. 406850 Lapajne Janko M55 OK Azimut SLO 71:00
13. 9000006 Polster Josef M55 HSV Spittal AUT 80:00
14. 882000 Hartinger Franz M55 LAC AUT 86:00
 
MŽ10 (1200m, 10m)
1. 438986 Cokan Jan MŽ10 OK Komenda SLO 02:00
2. 406831 Kölner Brina MŽ10 OK Komenda SLO 09:00
3. 2052183 Eržen Nea MŽ10 OK Azimut SLO 24:00
4. 2107054 Obid Neža MŽ10 OK Azimut SLO 27:00
5. 2045663 Bogataj Rok MŽ10 OK Azimut SLO 30:00
6. 2112859 Raj Ema Pika MŽ10 OK SG SLO 63:00
7. 2073099 Kunc Mojca MŽ10 OK Tivoli SLO 75:00
 
otroška (1200m, 10m)
1. 438995 Kölner Anže otroška OK Komenda SLO 06:00
2. 235878 Kurinčič Jakob otroška OK Komenda SLO 12:00
3. 2069798 Kurinčič Jerca otroška OK Komenda SLO 14:58
4. 305954 Anderluh Ana Maja otroška OK Polaris SLO 17:00
5. 253346 Gorički Jakob otroška OK Polaris SLO 21:00
6. 2107055 Eržen Nika otroška OK Azimut SLO 66:00
 
REKREATIVNA (4300m, 100m)
1. 2045594 Kailbauer Eva REKREATIVNA OC Fürstenfeld AUT 24:45
2. 7181977 Hoelzer Thomas REKREATIVNA 47:00
 
ZAČETNIKI (1500m, 25m)
1. 438993 Malus Ožbej ZAČETNIKI OK Komenda SLO 18:00
2. 2800613 Hoelzer Tamino ZAČETNIKI OK Komenda SLO 44:00
3. 2103988 Hoelzer Dilania ZAČETNIKI OK Komenda SLO 50:00
4. 2088832 Ferenc Martin ZAČETNIKI OK Tivoli SLO 53:00
5. 410708 Reicher Elisabeth ZAČETNIKI OLCG AUT 86:00
6. 2110350 Čerin Marinka ZAČETNIKI OK Tivoli SLO 88:03
 
Ž12 (1500m, 25m)
1. 422537 Pestotnik Stres Luna Ž12 OK Polaris SLO 03:00
2. 2069813 Malus Vita Ž12 OK Komenda SLO 09:00
3. 442838 Ferenc Tinka Ž12 OK Tivoli SLO 15:00
4. 443913 Aigmüller Camilla Ž12 SUSO AUT 21:00
5. 355240 Salopek Dorja Ž12 OK Azimut SLO 33:00
6. 235877 Kavčič Lucija Ž12 OK Komenda SLO 39:00
7. 443921 Monsberger Teresa Ž12 SUSO AUT 45:00
 
Ž14 (2800m, 45m)
1. 7841967 Škarabot Anja Ž14 OK Polaris SLO 05:00
2. 2052394 Ravnikar Nika Ž14 OK Komenda SLO 11:00
3. 2069843 Tušar Teja Ž14 OK Azimut SLO 17:00
4. 2092828 Špenko Zala Ž14 OK Komenda SLO 23:00
5. 406896 Anderluh Katarina Eva Ž14 OK Polaris SLO 29:00
6. 2069809 Kern Tina Ž14 OK Komenda SLO 35:00
7. 445684 Ferenc Zala Ž14 OK Tivoli SLO 41:00
8. 443912 Aigmüller Flora Ž14 SUSO AUT 47:00
9. 2069847 Pust Karin Ž14 OK Komenda SLO 53:00
10. 308920 Maršić Vedrana Ž14 OK Brežice SLO 56:00
11. 1408137 Winkler Hannah Ž14 SUSO AUT 59:00
12. 235894 Mc Quarrie Nina Sofia Ž14 OK Komenda SLO 65:00
13. 2069811 Leban Manja Ž14 OK Azimut SLO 71:00
14. 2069815 Babič Katja Ž14 OK Komenda SLO 77:00
 
Ž16 (4300m, 100m)
1. 2109673 Leban Tijana Ž16 OK Azimut SLO 08:00
2. 2052388 Pogačar Ana Pia Ž16 OK Komenda SLO 26:00
 
Ž18 (5500m, 170m)
1. 8030200 Zeiner Elena Ž18 OLCG AUT 06:00
2. 1250800 Lueger Anna Ž18 SUSO AUT 18:00
3. 2052381 Zavrl Zala Ž18 OK Komenda SLO 24:00
4. 2041774 Sladek Laura Ž18 SUSO AUT 45:00
5. 250503 Maier Marie Ž18 OLCG AUT 51:00
6. 2069812 Leban Mineja Ž18 OK Azimut SLO 60:00
7. 7777020 Sitte Jana Ž18 SUSO AUT 66:00
8. 2034095 Jezeršek Polona Ž18 OK Komenda SLO 72:00
9. 442585 Hofer Anna Ž18 OLCG AUT 78:00
10. 2052080 Standhartinger Magdalena Ž18 SUSO AUT 87:00
11. 1398929 Poljanšek Nika Ž18 OK Azimut SLO 93:00
12. 992710 Knauder Viktoria Ž18 SUSO AUT 99:00
 
Ž21B (2900m, 50m)
1. 2088810 Bogataj Nataša Ž21B OK Azimut SLO 10:00
2. 2065593 Dovč Katja Ž21B OK Tivoli SLO 19:00
3. 349769 Jerše Damjana Ž21B OK Polaris SLO 25:00
4. 1399967 Zeiner Klara Ž21B OLCG AUT 40:00
5. 2070918 Zupan Lara Ž21B OK Komenda SLO 46:00
6. 2069797 Paradiž Petra Ž21B OK Komenda SLO 52:00
7. 2069834 Stojan Petra Ž21B OK Komenda SLO 73:00
8. 2070919 Zupan Romana Ž21B OK Komenda SLO 103:00
9. 307613 Glatz Lisa Ž21B OLCG AUT 106:00
 
Ž21E (10600m, 270m)
1. 961994 Herrgesell Maren Ž21E OLCG AUT 01:00
2. 1690808 Glatz Sylvia Ž21E OLCG AUT 04:00
3. 1403140 Pavić Mirja Ž21E JAP CRO 07:00
4. 1680303 Glatz Verena Ž21E OLCG AUT 10:00
5. 2045587 Plavčak Ana Ž21E ŠOK SLO 13:00
6. 406886 Pribaković Borštnik Ana Ž21E OK Tivoli SLO 16:00
7. 2052392 Jeram Nuša Ž21E OK Azimut SLO 19:00
8. 9002007 Ravnikar Monika Ž21E OK Komenda SLO 22:00
9. 406713 Tomažin Urša Ž21E OK Azimut SLO 25:00
10. 1205995 Foški Tajda Ž21E OK Polaris SLO 28:00
11. 1404145 Zagorc Tina Ž21E Kamniški OK SLO 31:00
12. 1401548 Foški Brina Ž21E OK Polaris SLO 34:00
 
Ž35 (4300m, 100m)
1. 700021 Gobec Ivana Ž35 Vihor CRO 14:00
2. 423962 Auer Jasmine Ž35 LAC AUT 32:00
3. 9997000 Allwinger Judit Ž35 LAC AUT 38:00
4. 1404149 Hribar Lidija Ž35 Kamniški OK SLO 68:00
5. 1404141 Flerin Mojca Ž35 Kamniški OK SLO 77:00
6. 2052385 Hacin Kölner Irena Ž35 OK Komenda SLO 92:00
7. 1401618 Foški Mojca Ž35 OK Polaris SLO 98:00
 
Ž45 (2900m, 50m)
1. 445705 Škarabot Alenka Ž45 OK Polaris SLO 04:00
2. 49239 Hartinger Maria Ž45 LAC AUT 13:00
3. 1710505 Oswald Luise Ž45 Pinkafeld AUT 31:00
4. 230713 Krischan Rosemarie Ž45 OC Fürstenfeld AUT 37:00
5. 50289 Anderluh Marija Ž45 OK Polaris SLO 58:00
6. 1500333 Gröll Michaela Ž45 OLCG AUT 64:00
7. 307642 Maget Brigitte Ž45 SKV OLG Deutsch Kaltenbrunn AUT 70:00
8. 406854 Poljanšek Marjanca Ž45 OK Azimut SLO 79:00
9. 445687 Kunc Rešek Natalija Ž45 OK Tivoli SLO 85:00
10. 1399969 Zeiner Elisabeth Ž45 OLCG AUT 91:00
11. 2088827 Egarter Michaela Ž45 OC Fürstenfeld AUT 97:00